+90 324 221 50 13 export@mersinun.com
alibaba.com

Hakkımızda

Mersin Un; 50 yillik isletme tarihini takiben su anda, Dayi ailesinin ikinci kusagi yönetiminde Türkiye’nin önde gelen bugday unu ihracatçilarindandir.


Günlük 700 MT bugday unu üretim kapasitesitemizle, Orta Dogu, Uzak Dogu ve Afrika ülkelerinin düzenli tedarikçisi olarak faaliyetimize devam etmekteyiz. Üretim için gereken en kaliteli bugdayi, iç pazardan, Avrupa ve/veya Karadeniz orjinli olarak  temin etmekteyiz.


 Mersin Un Tesisleri; Mersin Uluslararasi Liman’ina  -ki Türkiye Güney Bölgesi’nin en büyük limanidir- sadece 5km mesafede yer almaktadir. Tesislerimiz toplam 65.500m2 alana yayilmis durumdadir. Fabrika alani; 35.150m2 olmak üzere; 11 çelik siloda (48.000MT), 20 beton siloda (7.500MT) ve yatay depolar da (10.000MT), toplam 65.500MT bugday depolama alanlari mevcuttur.


 Mersin Un, gerek yurt içinde gerekse yurt disinda “Tarla”dan “Tüketici”ye kadar; üretim, depolama ve ürün sevkinde, Türk Gida Kodeksi standartlari çerçevesinde Ürün Güvenliginden ve Ürün kalitesinden asla taviz vermemekte, gereken her türlü yeni teknolojiyi bünyesine kazandirmaktadir. Kurulusumuz; sürekli devam eden yüksek kaliteli üretiminin en önemli göstergesi olarak; TSE, ISO 9001:2008,  ISO 22000:2005, HELAL ve SNI sertifikalarina sahiptir.


 Mersin Un; sürekli imalata devam eden otomasyon imalat sistemine ek olarak, bölgesinde taninmis ileri teknoloji ekipmana ve tecrübeli kadroya sahip laboratuariyla da üretim kalitesini her asamada kontrol ederek en üst seviyede denetimi saglamaktadir. Beyaz yakali, mavi yakali ve dönemsel sözlesmeli toplam 85 personeliyle hizmetini sürdürmektedir.


Mersin Un üretim ve muhasebe kayitlari,  uluslararasi denetim kuruluslarinca sürekli denetlenmektedir.

 

İhracat

Mersin Un kuruldugu günden bu yana ihracata odaklanmis olmakla, bu kapsamda Birlesmis Milletler Gida Programi gibi uluslar arasi kuruluslarin düzenli olarak tedarikçisi konumundadir. Ihracat hedeflerini ve dis pazarlarini sürekli olarak büyüten Mersin Un; müsterilerin pastacilik ve ekmeklik un talepleri (özel istekler veya standart kalite) dogrultusunda; Kafkaslar, Ortadogu, Yakin ve Uzakdogu ile Afrika pazarlarina düzenli olarak ihracat gerçeklestirmektedir. Müsterilerin istedikleri vitaminler ve özel katki maddeleri, üretim hattinda bulunan otomatik dozaj uniteleri ile istenilen oranlarda ve spesifikasyonlara uygun olarak konulabilmektedir. Mersin Un, müsterilerin ihtiyaç analizleri ve yapilan çalismalar çerçevesinde olusturdugu kalite ile;

   Büyük Dagitim Firmalari (Distribütörler),
   Gida Firmalari,
   Yem Fabrikalari,
   Bisküvi Üreticileri,
   Noodle Üreticileri,
   Tüccarlar'in

düzenli tedarikçisi konumuna gelmistir.

Buğday Tedariki

Üretim için gerekli bugday tedariki gerek yurt içi ve gerekse yurt disi kaynaklardan gerçeklestirilmektedir. Türkiye’de hasat zamani basladiginda baslangiçta Çukurova bölgesi olmak üzere daha sonra Güneydogu Anadolu ve Orta Anadolu bölgelerinden bugday tedarik edilmektedir. Yurt disi kaynaklarimiz; ABD, Almanya, Litvanya, Romanya, Bulgaristan, Moldovya, Ukrayna, Rusya ve Kazakistan’dan düzenli olarak alim yapilmaktadir.

Üst Yönetim Politikası

Sirketimiz üst yönetimi;

     Insan sagligini her seyin üzerinde tutarak Güvenli ürün üretmeyi
     Kaliteyi amaç edinen tedarikçilerle çalismayi,
     Sürekli ögrenen ve katma deger üreten personel istihdam etmeyi,
     Talepleri karsilanip, memnuniyetleri saglanmis müsterilerimizin sayisini artirmayi,
     Bütün degerlerimizde izlenebilirligi saglamayi,
     Gida Hijyeninden ve Insan Sagligindan taviz vermemeyi,
     Yasalara ve Standartlara uygun çalismayi,
     Yönetimimizi sürekli gelistirmeyi,

Isletme ve Gida Güvenligi Politikasi olarak benimsemistir.Sirket Yönetim Kurulu Baskani : Aydan DAYI KAYMAZ
Sirket Sermayesi : 8.000.000,00 TL – TAMAMI ÖDENMISTIR.
Mersis No : 0618041204000017
Ticaret Sicili : MERSIN
Ticaret Sicil Numarasi : 11350
·         


Fenner (OTCPK:FNERF) is a manufacturer of rolex replica. Have you ever heard of the philosophy of selling pickaxes and shovels to miners? Same idea. From the Q4 report, "Based in the rolex replica, Fenner is the world's leading manufacturer of conveyor belts. As such, the business is heavily exposed to mining, in particular in the rolex replica and in Australia. In addition, the company is involved in a variety of generally high quality but niche businesses, with one third of revenue related to oil gas (O production and petrochemical activity. While their rolex replica is strong and has yet to be impacted, Fenner's share price fell further this quarter, along with most O related companies, due to the sharp, unexpected fall in oil prices." The market cap is million (swiss replica watches), and it has a 5.82% dividend yield. That yield is very tempting. Revenues are down from million ($1,230) in 2013 to ($1,094) in 2014. Like many value funds, FPA buys cyclical companies at what it hopes is the bottom of the cycle. One of the fund's big winners was Christian Dior (OTC:CHDRF). I wrote about Dior a few weeks ago on hublot replica. Dior controls LVMH (OTCPK:LVMHF). My conclusion was that it's had a pretty good run, and I'd be wary of investing at this point.